Úvodní stránka > Aktuality > BESKYDY 2014 – úspěch příslušníků 1. mechanizované roty

BESKYDY 2014 – úspěch příslušníků 1. mechanizované roty

     Mimořádně hodnotného úspěchu dosáhli vojáci 1. mechanizované roty, v náročném závodu BESKYDY 2014.

     Policie České republiky pozvala na další ročník týmové soutěže, probíhající v hornatém a zalesněném terénu Beskyd, soutěžní družstvo našeho útvaru. Na závod byli vysláni příslušníci 1. mechanizované roty, kteří s PČR dlouhodobě spolupracují v oblasti výcviku vojáků i policistů.

     Cílem celodenní soutěže je prověřit týmové schopnosti družstev ve vzájemné spolupráci a koordinaci činnosti, kdy v průběhu fyzicky velice náročného přesunu musejí společně plnit řadu úkolů. Mimo samotné orientace v neznámém terénu, závodníky čekaly těžké zkoušky v podobě střelby, slaňování skal, poskytování první pomoci a transport zraněného kolegy, překonávání vodního toku a řada dalších.

     Soutěž je určena především pro příslušníky policejních speciálních pořádkových jednotek a vězeňské stráže. Naše vojenské družstvo ve složení rtn. Jan Suder, rtm. Ondřej Souček, des. Ladislav Mrva, des. Lukáš Kubíček, des. Tomáš Cienciala, svob. Ondřej Holub a svob. Jaromír Smolík však organizátorům doslova „vytřelo zrak“. Z celkem osmnácti účastníků se umístili s celkovým časem 8 hodin 23 minut na druhém místě, když je o pouhých 14 minut porazilo nejsilnější družstvo Speciální pořádkové jednotky Moravskoslezského kraje. Družstvo na třetím místě již mělo téměř hodinovou ztrátu. „Hned jak jsme vás viděli vyrazit ze startu, bylo nám jasné, že budete patřit k nejlepším,“ uvedl praporčík Jan Bartoněk, ředitel závodu, který našemu družstvu přijel osobně do kasáren poděkovat a předat diplom. „My sice pořádně potrénujeme, ale vaše pozvání na příští rok si rozmyslíme,“ dodal se smíchem.

Fotogalerie

Nahoru