Home page > Aktuality > Bohoslužba vyslání vojenského kaplana Rostislava Strojvuse

Bohoslužba vyslání vojenského kaplana Rostislava Strojvuse

     První prosincový den proběhla v olomoucké katedrále svatého Václava bohoslužba vyslání, během níž byl zástupci České biskupské konference a Ekumenické rady církví vyslán do služby vojenského kaplana nadporučík Rostislav Strojvus.

     Bohoslužby se zúčastnil arcibiskup Jan Gaubner, předseda Ekunemické rady církví Daniel Fajfr a hlavní kaplan Armády České republiky plukovník Jaroslav Kníchal, do jehož rukou nový vojenský kaplan slib skládal. Dále byli přítomni vojenští kaplani mnoha dalších armádních útvarů, zástupce velitele 7. mb plukovník David, stejně jako hlavní funkcionáři 71. mechanizovaného praporu, jehož je nadporučík Strojvus příslušníkem a další.

     Duchovní, který se rozhodne pro službu vojenského kaplana, musí projít stejným přijímacím procesem jako každý jiný zájemce o službu v armádě. Nejprve tedy zdravotními prohlídkami a psychologickými testy, vstupními fyzickými testy a musí samozřejmě úspěšně dokončit kurz základní přípravy ve Vyškově. Pro své vyslání mezi vojáky ale také nezbytně potřebuje doporučení vlastní církve a souhlas představitelů České biskupské konference a Ekumenické rady církví.

Fotogalerie

Nahoru