Úvodní stránka > Aktuality > Cvičení Mobilizace 2017 prověřilo bojeschopnost vojáků i záložníků

Cvičení Mobilizace 2017 prověřilo bojeschopnost vojáků i záložníků

     V pondělí 10. dubna proběhlo na střelnici Velká Střelná ve vojenském újezdu Libavá taktické cvičení s bojovými střelbami jednotek 73. tankového praporu za účasti příslušníků aktivní zálohy. Nemalou měrou do jeho průběhu zasáhli také příslušníci našeho praporu.

     Námětem taktického cvičení byla operace praporního úkolového uskupení na bázi 73. tankového praporu při obraně vlastního území před proniknutím nepřátelských sil. Cvičení se, vedle příslušníků tankového praporu a jeho jednotky aktivní zálohy, podíleli i příslušníci 71. mechanizovaného praporu, konkrétně mechanizovaná četa a minometná baterie, která podporovala boj jednotek palbou z 82mm minometů naváděných dělostřeleckým průzkumným prostředkem LOS od 13. dělostřeleckého pluku. 

     Celkově bylo do operace zapojeno na 300 cvičících, s téměř sto kusy bojové a zabezpečovací techniky, mimo jiné se jednalo o modernizované tanky T-72M4CZ, tanky T-72M1 a bojová vozidla pěchoty BVP-2.

     „Při cvičení jsme měli možnost prověřit schopnosti spolupráce a součinnosti s tankovými jednotkami, které nám jsou schopny poskytnout výraznou palebnou podporu v případě, kdy narazíme na silnějšího nepřítele ,“ uvedl rotmistr Jaroslav Hašek, zástupce velitele mechanizované čety 1. mechanizované roty. 

Fotogalerie

Nahoru