Úvodní stránka > Aktuality > Další obrovský sportovní úspěch

Další obrovský sportovní úspěch

     Po loňském úspěchu Veroniky Sigmundové na mistrovství světa v judu (psali jsme zde) se do nejvyšších sportovních příček zapsal další příslušník praporu.

     První květnovou sobotu se uskutečnilo v Hostinném VII. otevřené mistrovství České republiky v Kyokushin karate, na které se probojoval také poručík Vladan Oláh. Turnaje se zúčastnilo celkem 107 závodníků z 24 týmů a 5 zemí (České republika, Polsko, Slovensko, Maďarsko a Ukrajina).

     Tělovýchovný náčelník našeho praporu závodil v kategorii senioři Elite (od 4. kyu /výkonnostního stupně/ výše).  „Turnaj probíhal klasickou postupovou formou – pavoukem,“ přibližuje mistrovství poručík Oláh, „čekaly na mne 3 zápasy, z toho první a finálový zápas se mi podařilo ukončit před časovým limitem.“  Celkem hladce tak porazil všechny soupeře a stal se mistrem republiky. Současně získal i ocenění za nejlepší provedenou techniku. V současné chvíli se připravuje na zkoušky na 2. dan a v listopadu jej čeká účast na mistrovství světa v Rusku.

     Kyokushin karate se považuje za nejtvrdší ze všech stylů karate, jehož sportovní zápas probíhá bez jakýchkoliv chráničů a techniky jsou vedeny plnou silou na plný kontakt. Body jsou udělovány za tzv. knock-down, případě na základě viditelného poškození soupeře (vyražený dech, kulhání, případě jiné projevy bolesti).

Fotogalerie

Nahoru