Home page > Aktuality > Historická připomínka

Historická připomínka

V rámci oslav 101. výročí vzniku 2. československého jízdního pluku „Sibiřského", historického předchůdce 71. mechanizovaného praporu, se téměř čtyřicítka našich vojáků vypravila do obce Kalynivka u Zborova na Ukrajině.

Příslušníci hranického praporu se vydali na místa, která se stala symbolem příkladného hrdinství československých vojáků, aby zde vzdali úctu padlým a připomněli si své předchůdce. Několik ze zúčastněných vojenských profesionálů má přitom na těchto místech pochovány své předky. K pietnímu aktu se připojil také generální konzul České republiky Pavel Pešek, zástupci místní církve a obce, kteří se starají o toto ústřední místo připomínající hrdinství československých legionářů.

Bitva u Zborova představovala první významné vystoupení československých legií na východní frontě. Jejich bojový úspěch byl natolik výrazný, že po ní ruská vláda zrušila veškerá omezení na formování nových jednotek, složených z českých a slovenských zajatců.Bitva u Zborova představovala první významné vystoupení československých legií na východní frontě. Jejich bojový úspěch byl natolik výrazný, že po ní ruská vláda zrušila veškerá omezení na formování nových jednotek, složených z českých a slovenských zajatců.

Bitva u Zborova představovala první významné vystoupení československých legií na východní frontě. Jejich bojový úspěch byl natolik výrazný, že po ní ruská vláda zrušila veškerá omezení na formování nových jednotek, složených z českých a slovenských zajatců.

 

Fotogalerie

Nahoru