Úvodní stránka > Aktuality > Hranické hry bez hranic – rekordní účast

Hranické hry bez hranic – rekordní účast

     V tradičním termínu před koncem školního roku připravili na 20. června 2012 vojáci 71. mechanizovaného praporu ve spolupráci s dalšími vojenskými útvary, Městskou policií Hranice, Policií ČR, Vojenskou policií, Hasičským záchranným sborem, Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje i Domem dětí a mládeže Hranice již 13. ročník akce pro děti s názvem „HRANICKÉ HRY BEZ HRANIC – BEZPEČNÉ MĚSTO“. Význam akce podpořili svou účastí starostka města Hranic i nejvyšší představitelé zúčastněných pořadatelů.

     Tak jako každý rok byl pro děti ze základních škol v Hranicích i širokém okolí, ale i ostatní veřejnost, připraven opravdu bohatý program. Téměř dvaapůl tisíce letošních návštěvníků se prohlédly ukázky ručních zbraní a vojenské techniky, policejní vozy, motorky i další policejní techniku, vybavení hasičů či zdravotníků, vyzkoušely si laserovou střelnici, sestavování portrétu pachatele nebo snímání otisků prstů, zařádily ve skákacích botách, na lanové skluzavce nebo vyzkoušeli střelbu z airsoftových zbraní. Neméně rozmanitý a ještě více lákavý byl program dynamických ukázek. Vojáci předvedli boj zblízka, ukázku přepadu nepřítele průzkumnou skupinou, připravili i velkou bojovou akci s využitím lezeckého trenažéru JAKUB, mezi návštěvníky se ze vzduchu snesli i parašutisté. Pořádková jednotka Policie ČR se představila se zásahem proti ozbrojeným pachatelům, velkou atrakcí pro děti byly ukázky dovedností služebních psů. Hasiči zasahovali při požáru a zachraňovali osoby, zaklíněné ve vozidlech i uvízlé ve výšce. Všechny složky integrovaného záchranného systému spojily své síly při zásahu u dopravní nehody.

     V rámci celé akce byla tradičně organizována soutěž mezi základními školami v disciplínách s vojenskou tématikou – hod granátem na cíl, rozebírání a skládání zbraní, lezení na horolezecké stěně JAKUB, překážková dráha, slalom s medicinbalem, střelba na trenažéru, štafetový člunkový běh v písku, šplh na tyči s přírazem, jehož vítězem se stalo družstvo Základní školy Hustopeče. Pro děti, které nebyly členy soutěžních družstev, připravil zajímavý doprovodný program i hranický Dům dětí a mládeže. V nabitém programu celého dopoledne si tak děti musely pečlivě si vybírat, aby stihly vše, co je zajímá.

     „Jsme rádi, že se nám podařilo připravit takto pestrý program. Přes úmorné vedro dnes všichni zúčastnění předvedli profesionální výkon a zajistili tak, že si děti odnášely krásné zážitky a vědomí toho, že se o jejich bezpečí starají opravdoví odborníci,“ konstatoval na závěr velitel praporu podplukovník Jan Zezula. „Současně je potěšitelný i stále stoupající zájem široké veřejnosti o tuto akci, což nás všechny povzbuzuje při pořádání dalšího ročníku“.

Fotogalerie

Nahoru