Úvodní stránka > Aktuality > Jednatřicátý Kurz Generálního štábu dorazil do cíle kariérového vzdělávání

Jednatřicátý Kurz Generálního štábu dorazil do cíle kariérového vzdělávání

     K pomyslnému vlaku, v němž v uplynulých sedmi měsících cestovalo 27 pasažérů, kteří se nyní postupně dostávají i do role průvodčích, přirovnal zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský právě ukončený 31. Kurz Generálního štábu. Jeho absolventi byli na konci března slavnostně vyřazeni v Brně v prostorách Klubu Univerzity obrany.

     Rektor-velitel UO brigádní generál Bohuslav Přikryl ve svém projevu zdůraznil, že analytické schopnosti, zhodnocení dosavadních praktických zkušeností a mnohdy také osobnostní vyspělost jsou nezbytnými předpoklady pro absolvování tohoto kurzu. „Až na tuto úroveň začínají navazovat nové poznatky, vyžadující komplexní a tvůrčí přístup studentů. Toto je základní přístup k pojetí Kurzu Generálního štábu, v němž je deklarován požadavek na takový typ vzdělávání, které musí připravit studenta na zvládání neurčitostí a asymetrií, ale hlavně inspirovat a motivovat k potřebě dalšího sebevzdělávání a vlastního osobnostního rozvoje,“ uvedl rektor-velitel Bohuslav Přikryl.

     Po předání dokladů o úspěšném absolvování kurzu byli oceněni jeho nejlepší účastníci. Podplukovníkovi gšt. Tiboru Budíkovi, veliteli 71. mechanizovaného praporu 7. mechanizované brigády udělil náčelník Generálního štábu věcný dar za dosahování výborných studijních výsledků a aktivní přístup k plnění povinností v průběhu celého studia.

     Generálporučík František Malenínský na závěr ceremoniálu v duchu výše uvedeného přirovnání vyjádřil před absolventy kurzu své přání, aby onen pomyslný vlak nevykolejil: „Chci poděkovat příslušníkům 31. kurzu i všem učitelům, že ten vlak jede způsobem, jak jsme si představovali.“

Fotogalerie

Nahoru