Home page > Aktuality > Jsem rád, že v Armádě ČR jsou lidé jako vy, řekl na slavnostním nástupu armádní generál Aleš Opata

Jsem rád, že v Armádě ČR jsou lidé jako vy, řekl na slavnostním nástupu armádní generál Aleš Opata

Ve Slavnostní síni Národního památníku na pražském Vítkově se v pátek 19. července, za účasti náměstka ministra obrany pro řízení sekce dozoru a kontroly Antonína Rady, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Aleše Opaty a dalších hostů, konal nástup příslušníků Armády ČR po jejich návratu z Lotyšska a Iráku.

Medaile ministra obrany ČR Za službu v zahraničí obdrželo 55 vojáků minometné čety, kteří působili v sestavě bojového uskupení vedeného Kanadou na území Lotyšska v rámci alianční předsunuté přítomnosti eFP (Enhanced Forward Presence).

Na území Lotyšska působilo od ledna 2019 už 2. úkolové uskupení. Jádro jednotky, jejímž hlavním úkolem byla přímá dělostřelecká podpora manévrových jednotek, tvořili vojáci ze 71. mechanizovaného praporu a 7. mechanizované brigády v Hranicích. Ty doplňoval logistický prvek ze 14. pluku logistické podpory a 15. ženijního pluku, dále dělostřelečtí specialisté ze 13. dělostřeleckého pluku a o odborný pracovník z Agentury vojenského zdravotnictví.

„Chci vám poděkovat za vaši skvělou práci, která není zbytečná. Vaše působení oceňují také alianční partneři. Děláte dobré jméno České republice a naší armádě. Moje díky a také respekt patří i vašim blízkým a rodinám, kteří vás na dálku podporovali. Jsem hrdý na to, že máme v armádě lidi, jako jste vy. Dobře vycvičené, odhodlané a připravené. Blahopřeji k uděleným vyznamenáním a přeji hodně štěstí," řekl v projevu k nastoupeným vojákům armádní generál Opata.

Fotogalerie

Nahoru