Aktuality

Boj z blízka je nedílnou součástí vojenského života „bigošů“

Publikováno: 19.4.2018 Autor: Radek Hampl

Téměř žádné vystoupení příslušníků našeho praporu na veřejnosti se neobejde bez atraktivní dynamické ukázky boje zblízka.  Cvičení vojáci ovládají chvaty, kterými dokáží bez problémů během chvíle zpacifikovat nebezpečného protivníka.

Společná příprava jednotek sil rychlé reakce (NRF)

Publikováno: 27.3.2018 Autor: Radek Hampl

V letech 2019 až 2021 bude hranický 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ zařazen do sil rychlé reakce NATO, přičemž v roce 2020 bude zařazen do nejvyšší pohotovosti sil velmi rychlé reakce NATO, a to do VJTF (Very High Readiness Joint Task Force).

Ostrými střelbami pokračovala příprava vojáků pro misi v Pobaltí

Publikováno: 20.3.2018 Autor: Radek Hampl

Na střelnici ve vojenském újezdu Libavá absolvovali příslušníci minometné baterie 71. mechanizovaného praporu ostré střelby ze 120mm minometů PRAM.

První cvičení roty Aktivních záloh v Hranicích

Publikováno: 12.3.2018 Autor: Radek Hampl

Současným celospolečenským zájmem je navýšit počty osob, schopných aktivně se podílet na obraně republiky. Jednou z forem, jak toho dosáhnout jsou Aktivní zálohy, jako součást zálohy ozbrojených sil České republiky.

Vojáci 3. mechanizované roty uspěli v Polsku

Publikováno: 2.3.2018 Autor: Radek Hampl

Náš 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský dále prohlubuje spolupráci s polskými ozbrojenými silami, tentokrát účastí na soutěži mechanizovaných čet. Soutěž připravila partnerská 21. Brigáda Sztrelców Podhalaňskich.

Stránky

Nahoru