Úvodní stránka > Aktuality > Kontrola sladěnosti za účasti ministra obrany

Kontrola sladěnosti za účasti ministra obrany

     Mimořádné pocty se dočkali vojáci 2. mechanizované roty a další příslušníci praporního úkolového uskupení, kteří dne 24. července 2014 absolvovali kontrolu sladěnosti s bojovou střelbou.

     Ministr obrany Martin Stropnický navštívil společně s poslancem Parlamentu ČR Martinem Sedlářem poprvé 7. mechanizovanou brigádu. Na úvodním brífingu v přáslavických kasárnách jej přivítali velitel pozemních sil generál Ján Gurník a velitel 7. mb plukovník Josef Kopecký.

     Jeho dalším cílem byl prostor Velké Střelné ve VVP Libavá, kde právě probíhalo zmiňované cvičení příslušníků našeho praporu, posílených o tankovou rotu 73. tankového praporu, minometnou baterii 72. mechanizovaného praporu a pěší četu 74. lehkého motorizovaného praporu. Podplukovník Jan Zezula, řídící cvičení, ministra obrany seznámil s taktickým námětem i situací vojsk a poté již ministr shlédl bojové cvičení, ve kterém mechanizované jednotky nejprve ustupovaly pod náporem nepřítele, dovedným manévrem jej však vlákaly do předem připraveného prostoru a následným protiútokem za podpory tanků i minometné palby jej zatlačily zpět.

     Na závěrečném nástupu cvičících jednotek ministr obrany vyzdvihl jejich vysokou připravenost. „V souvislosti s nedávným tragickým úmrtím našich vojáků v Afghánistánu jsem spojenci ujišťován o vysoké profesionalitě našich vojáků a vy jste to dnes opět prokázali,“ uvedl Martin Stropnický. Vojáky také ujistil, že udělá maximum pro zlepšení současné situace jak ve finanční podpoře armády, tak i v zabezpečení vojáků v oblasti výstroje a výzbroje.

     Návštěvu 7. mechanizované brigády ministr obrany Martin Stropnický zakončil neformálním obědem s cvičícími vojáky. „Děkujeme, že jste našim vojákům věnoval tolik svého času. Vaše slova uznání jsou pro nás ctí i závazkem,“ rozloučil se s vzácným hostem podplukovník Zezula.

Fotogalerie

Nahoru