Úvodní stránka > Aktuality > Minometná baterie nechala minomety v kasárnách

Minometná baterie nechala minomety v kasárnách

     Poslední komplexní výcvik minometné baterie v letošním roce ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá byl netypicky pro dělostřelce věnován zejména taktické přípravě malých pěších jednotek o velikosti družstvo a četa. Po celoročním výcviku zaměřeném hlavně na vedení palby z minometu, šlo pro příslušníky jednotky o příjemnou změnu.

     Denní a noční výcviky v bojových drilech byly proloženy střelbami z ručních zbraní na střelnici Daskabát a dvacetikilometrovým pochodem se zátěží s cílem prověřit fyzickou zdatnost „minomeťáka“. Při výcviku se vojáci zdokonalovali v reakci na kontakt s nepřítelem, na napadení střelbou z ručních zbraní, RPG nebo improvizovaným výbušným zařízením. Součástí každé akce bylo i ohledávání mrtvých nepřátel, ošetřování vlastních zraněných v boji a pro velitele pak podávání standardních hlášení nadřízenému.

     Hlavními tahouny výcviku byli velitelé a vojáci, kteří mají zkušenosti ze zahraničních operací. Nejen, že si v tomto týdnu své dovednosti osvěžili, ale hlavně předávali své zkušenosti vojákům, jenž mají nasazení venku ještě před sebou. „Záměrně jsem vyvedení naplánoval pro moji jednotku trochu netradičně a nakonec jsem byl velmi spokojený, s jakým nadšením si moji chlapci zahráli na pěchotu“ říká velitel minometné baterie kapitán Lukáš Chalupa.

Fotogalerie

Nahoru