Home page > Aktuality > Po stopách historie

Po stopách historie

První zářijový týden byl pro 3. mechanizovanou rotu ve znamení pochodu a historie.  Její příslušníci se totiž vydali do chřibských lesů, kde absolvovali 100 km pochod, během kterého se měli zdokonalit v topografické přípravě, zocelit se dlouhým třídenním pochodem a v neposlední řadě se vzdělat v oblasti vojenské historie.

Všechny úkoly před ně postavené vojáci splnili na výbornou. Jednotlivé dny byly rozděleny pod vedení jednotlivých čet, kdy příslušníci vedoucí čety volili trasu vedoucí přes určené „check-pointy“. Během pochodu vojáci navštívili zajímavá místa naší historie. Například památník obětem masakru za II. světové války nedaleko obce Salaš, hrad Buchlov nebo Hradisko sv. Klimenta z dob Velkomoravské říše. Celý pochod byl zakončen na památném místě u Spáleného mlýna, kde došlo k dojednání příměří mezi Napoleonem a Františkem I. po bitvě u Slavkova.

Po celou dobu se rota musela spolehnout pouze na vlastní prostředky v čemž jí ovšem velice pomohla vstřícnost ředitele ZŠ v Koryčanech, který nabídl rotě nocleh ve školní tělocvičně, za což byli příslušníci roty velice vděčni. Stejně tak celé školní jídelně, která vojákům vařila.

Pochod i přes jeho náročnost dokončila takřka celá jednotka a velitel tak mohl právem poděkovat za dobrou práci.

por. Bc. Petr Novotný

Fotogalerie

Nahoru