Úvodní stránka > Aktuality > Poděkování za dárky

Poděkování za dárky

     V roce 2016 spontánně vznikla na Facebooku skupina „Podporujeme vojáky AČR“. Podnět k jejímu vzniku dala česká bloggerka žijící v USA. Její manžel je vojákem americké armády a ona na svou osobní stránku fotila balíčky, které mu posílala do zahraničních misí. Na základě reakcí a zájmu dalších rodinných příslušníků potom vznikla skupina, která začala řešit takzvané „Care Packages“ a zasílat českým vojákům na misích to, co si vojáci nejvíce přejí a potřebují.

     V uplynulých dnech se příjemci věcí denní potřeby a také nějakých památečních dek, pamlsků a podobně stali vojáci 9. úkolového uskupení EUTM v Mali. Vojáky našeho praporu takový zájem samozřejmě velmi potěšil a velitel kapitán Bedřich Hýži za celou jednotku dárcům poděkoval.

     Také příslušníci praporu se připojují k poděkování za nevšední zájem a podporu našich kolegů při plnění nelehkého úkolu v zahraničí a uveřejňujeme poděkování kapitána Hýži:

 

Bamako, 29. 4. 2017

Vážená paní Kollárová.

     Dovolte mi, abych se Vám úvodem svého dopisu představil. Jmenuji se kapitán Bedřich Hýža a jsem velitelem 9. Úkolového uskupení Armády České republiky EUTM Mali. Chtěl bych Vám za celou českou jednotku touto cestou vyjádřit nesmírné poděkování za dary, které jsme nejen od Vás, ale od celého Vašeho „sdružení“ obdrželi.

     Jen těžko lze vyjádřit slovy, jaký hřejivý pocit u srdce vojáka vzdáleného tisíce kilometrů od domova vyvolá to, když si uvědomí, že v republice žijí lidé, kteří si váží naší práce a dokážou to dát najevo. Opravdu moc si Vaší iniciativy vážíme, a to i z toho důvodu, že jsme pro Vás de facto cizí lidé, a tudíž nám Vaše počínání přijde v dnešní hektické době, kdy spousta lidí má myšlenky jen na sebe sama a na své nejbližší, téměř jako neuvěřitelný čin. Vaše dary se klukům moc líbily, zejména krásné obrázky, knihy a samozřejmě v neposlední řadě památeční deka, která je opravdu úžasná. Pochutiny byly rozdány mezi kluky a obrázek s dečkou zdobí naší společnou chodbu.

     Závěrem bych Vám chtěl ještě jednou poděkovat a věřím, že naše díky předáte i ostatním, jenž se na darech podíleli. V příloze Vám posílám pár fotografií.

 

Za 9. ÚU AČR EUTM Mali

kapitán Mgr. Bc. Bedřich Hýža

 

Fotogalerie

Nahoru