Úvodní stránka > Aktuality > Prezentace útvaru na veřejnosti

Prezentace útvaru na veřejnosti

     Předprázdninové období každoročně využívají obce, školy i další organizátoři k pořádání rozmanitých akcí pro děti i širokou veřejnost, přičemž se často obrací na náš útvar se žádostí o zpestření jejich akce účastí zástupců armády. Proto se v posledním období naši vojáci velmi často objevují na veřejnosti a prezentují výsledky své každodenní práce.

     V sobotu 27. května se příslušníci našeho praporu a 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic prezentovali na Kácení máje v obci Rajnochovice. Celou akci, ve spolupráci s obcí Rajnochovice a místními hasiči, připravoval, koordinoval a moderoval náš kolega desátník Jiří Fojtík, který byl prakticky přesně před rokem vážně zraněn při plnění výcvikových úkolů a který se doposud z následků zranění zotavuje.

     Slavnostního zahájení se společně s místostarostkou obce ujal velitel praporu podplukovník Tibor Budík. Pro návštěvníky pak byla připravena statická ukázka techniky, výstroje a výzbroje a také dynamické ukázky boje z blízka. Krásné prostředí obce Rajnochovice, vydařené počasí, kvalitní koordinace a přístup zúčastněných přispěl k velmi vydařenému sobotnímu odpoledni.

     Řada prezentací většího či menšího rozsahu je ještě před námi. Vyvrcholením potom bude již 18. ročník Hranických her bez hranic - bezpečné město, který se uskuteční za podpory státní, městské i vojenské policie, hasičů, zdravotníků a hranického Domečku dne 22. června 2017 v areálu kasáren generála Zahálky a na kterém opět očekáváme účast přes dva tisíce návštěvníků.

Fotogalerie

Nahoru