Úvodní stránka > Aktuality > Příprava techniky

Příprava techniky

     Dvakrát do roka ožívají parky vojenské techniky mimořádným ruchem. Technici jednotek a řidiči kolových i pásových vozidel i se svými osádkami připravují vojenskou techniku a materiál na sezónní provoz.

     Příprava na letní provoz je u našeho praporu v plném proudu. Po nezbytných administrativních úkonech a vstupních prohlídkách se vyčlenění vojáci dali do práce, aby ošetřili techniku a materiál a připravili je na specifické podmínky provozu v letním období. Činnost je to nyní o to důležitější, protože bezprostředně navazuje na několik týdnů pobytu ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá a to za náročných klimatických podmínek. Po nezbytném očištění techniky se vojáci věnovali kontrole všech skupin vozidla jak na podvozkové části, tak u zbraňových systémů a odstraňování zjištěných závad, doplnění provozních kapalin a řadě dalších úkonů souvisejících s přípravou techniky na sezónní provoz.

     Kvalitu odvedené práce hodnotí nejen přímí nadřízení, ale prostřednictvím své komise i velitel útvaru. “Máme za sebou kontrolu poloviny jednotek. Je jasně vidět, že řidiči a technici jsou profesionálové a že se přidělené technice patřičně věnují. Kontrolu odvedené práce jsme prováděli opravdu důsledně, ale nesetkali jsme se s případem, kdy by nějaký předepsaný úkon nebyl proveden,“ hodnotí dosavadní výsledky zástupce náčelníka štábu pro podporu kapitán Radek Doležel.

Fotogalerie

Nahoru