Home page > Aktuality > „SIBIRIÁDA“ se osvědčuje

„SIBIRIÁDA“ se osvědčuje

     Čtrnáctidenní intenzivní nepřetržitý vojenský výcvik čekal další nováčky, kteří v červenci nastoupili k našemu útvaru.

     Celkem 57 nových vojáků, včetně 9 nových příslušníků velitelství brigády se ve dnech 11. – 22. července přesunulo na srubový tábor Smilov, kde se intenzívně věnovali prohloubení a upevnění čerstvě získaných vojenských vědomostí, dovedností a návyků vševojskové a odborné přípravy, se kterými přišli ze základního výcviku na Vojenské akademii ve Vyškově.

     „Složení nováčků bolo velmi různorodé, od klasických „bigošů“, přes například ženisty až po kuchaře,“ říká vedoucí praporčík 3. mechanizované roty nadrotmistr Zdeněk Zbytek, který byl pověřen vedením tohoto výcviku. „To nám však moc nevadilo, protože samotná příprava byla především zaměřena na výcvik jednotlivce, soustředili jsme se na základní dovednosti v taktické a střelecké přípravě, trénovali jsme také základy bojových drilů, spojovací, topografickou a zdravotní přípravu i přežití v tísni. Výcvik byl zakončen střelbami z ručních zbraní na střelnici Velká Střelná.“

     Na účastníky Sibiriády čekaly hned tři testy – vstupní, průběžný a závěrečný tak, aby instruktoři měli podklady pro to, kterým směrem přípravu dále směrovat, kterým oblastem je třeba věnovat vyšší pozornost. Výsledky testů však budou sloužit i velitelům organických jednotek, na kterých jsou vojáci zařazeni a na které se po ukončení tohoto výcviku vrátili.

     „Sibiriáda se jednoznačně osvědčuje, je to vhodná a potřebná forma Vaší přípravy k začlenění do vojenských kolektivů,“ uvedl na závěrečném nástupu velitel útvaru podplukovník Budík. „Také přesun z prostoru kasáren do výcvikového prostoru Libavá celému kurzu prospěl, blízkost a dostatek výcvikového prostoru šetří čas pro samotný výcvik. Jeho efektivitě také napomohla bezesporu také vaše snaha a zodpovědný přístup, za což vám děkuji,“ uvedl na závěr velitel praporu.

Fotogalerie

Nahoru