Úvodní stránka > Aktuality > Slavnostní nástup posádky Hranice

Slavnostní nástup posádky Hranice

     Nástupu se mimo jednotky 71. mpr a velitelství 7. mb zúčastnili také čestní hosté (Starostka města Hranice, Velitel městské policie Hranice, zástupci Obce legionářské, Vojenského sdružení rehabilitovaných, sdružení bývalých příslušníků PTP a Klubu vojenských důchodců Hranice).

     Při této příležitosti byl náčelníkem štábu velitelství 7. mb plukovníkem Ctiradem Gazdou vyhlášen rozkaz ministra obrany k tomuto výročí a přečteny zdravice hostů, které připomněly důležitost tohoto výročí a jeho současný i budoucí odkaz. „Současná Armáda České republiky vědomě navazuje na dílo zakladatelů naší státnosti. České ozbrojené síly své kvality prokazují jak na svých zahraničních operacích, tak doma během výcviku a při řešení mimořádných a krizových situací.“, zdůraznil plukovník Gazda.

     Součástí slavnostního ceremoniálu bylo rovněž udělení rezortních a útvarových vyznamenání vybraným příslušníkům praporu.

     Po ukončení nástupu jednotek posádky Hranice, pokračoval ceremoniál pietním aktem kladení věnců a kytic u památníku akademiků.

Fotogalerie

Nahoru