Úvodní stránka > Aktuality > Ve VVP Libavá bylo rušno

Ve VVP Libavá bylo rušno

     Společně s 1. mechanizovanou rotou absolvovali v týdnu od 20. do 24. února výcvik v náročných klimatických podmínkách Vojenského výcvikového prostoru Libavá také příslušníci 2. mechanizované roty, minometné baterie a části velitelské roty.

     Střelce - operátory BVP a také velitele družstev a čet 2. mechanizované roty čekaly střelby z lafetovaných zbraní plnou ráží na střelnici bojových vozidel Přáslavice. Pod velením velitele roty kapitána Martina Náplavy si jeho podřízení upevnili návyky z vedení ostré střelby z kanónu, kulometu i protitankovou řízenou střelou a to jak ve dne, tak v noci. K vyvrcholení jejich výcviku došlo ve čtvrtek, kdy velitelé čet řídili palbu všech svých vozidel současně. Připravovali se tak na nadcházející bojové střelby čet, především procvičením povelové techniky. O významu tohoto zaměstnání svědčí také fakt, že jej přišli zkontrolovat velitel pozemních sil generál Kaleta i velitel 7. mechanizované brigády plukovník Kopecký.

     Vojákům minometné baterie naplánoval velitel baterie kapitán Karel Líznar plnění úkolů palebné služby. Po celý týden se tak připravovali na nadcházející součinnostní cvičení minometných jednotek LANCER. Mimo zdokonalování v odborné přípravě vojáci procvičovali i bojové drily, které jim výrazně komplikovala vysoká pokrývka sněhu a značné mrazy.

     Své stmelovací cvičení uskutečnilo i družstvo radiačního a chemického průzkumu velitelské roty, které je začleněno v rotě ochrany bojového uskupení Evropské unie.

Fotogalerie

Nahoru