Úvodní stránka > Aktuality > Vojáci 7. mechanizované brigády pomáhají Policii ČR střežit vybuchlý sklad

Vojáci 7. mechanizované brigády pomáhají Policii ČR střežit vybuchlý sklad

     Ve čtvrtek 16. října 2014 došlo k výbuchu munice ve skladovém areálu ve Vrběticích, který má pronajatý ostravská firma Imex Group. Výbuch zcela srovnal se zemí jednu z budov muničního skladu a munici rozházel stovky metrů daleko.

     Vzhledem k vysoké teplotě v epicentru výbuchu a stále pokračujícím nekontrolovaným výbuchům, byla v následujících dnech provedena evakuace až osmi set obyvatel nejbližších vesnic. Policisté postupně zkoumali jednotlivé budovy v okolí epicentra a čistili přístupové cesty. Vstup do samotného epicentra výbuchu je prozatím nemožný, protože stále hrozí nebezpečí dalších výbuchů.

     Dne 31. října 2014 rozhodla vláda o posílení Policie ČR a nasazení Armády ČR do tohoto prostoru, který je nutno hermeticky uzavřít.Prvních 27 vojáků ze 7. mechanizované brigády, konkrétně ze 71. mechanizovaného praporu z Hranic,nastoupilo k plnění tohoto úkolu v úterý 4. listopadu v 7.00 hodin ráno. Jednotky brigády se ve střežení budou střídat v týdenních intervalech až do doby, než krizový štáb rozhodne o ukončení uzavírky okolí vybuchlého skladu.

Fotogalerie

Nahoru