Úvodní stránka > Náčelník štábu

Náčelník štábu

major Ing. Václav Hřebec

Rodinný stav: ženatý


Manželka: Zlata Hřebcová


Národnost: česká


Datum narození: 18. června 1969


Místo narození: Plzeň

 

 

Vzdělání:

  • 1983 – 1987
    Vojenské gymnázium Praha
  • 1987 – 1991
    Teorie řízení a bojového použití jednotek pozemního vojska

Praxe:

  • 14.8.1991 - 30.9.1991
    velitel 1. motostřelecké čety 3. motostřelecké roty 1. motostřeleckého praporu 4. motostřeleckého pluku 3. motostřelecké divize 4. armady Západního vojenského okruhu
  • 1.11.1991 - 31.12.1991
    velitel 1. mechanizované čety 3. mechanizované roty 1. mechanizovaného praporu 4. mechanizovaného pluku 3. motostřelecké divize 4. armády Západního vojenského okruhu
  • 1.1.1992 - 30.10.1992
    velitel čety 1. mechanizované čety 3. mechanizované roty 1. mechanizovaného praporu 4. mechanizovaného pluku  3. mechanizované divize vojenského velitelství Západ
  • 31.10.1992 - 30.6.1994
    velitel 1. mechanizované roty 2. mechanizovaného praporu 4. mechanizovaného pluku 3. mechanizované divize Vojenského velitelství Střed GŠ ČSA
  • 1.7.1994 - 30.12.1994
    velitelem 1. mechanizované čety 2. mechanizované roty 3. mechanizovaného praporu - výcvikového 4. mechanizovaného pluku  3. mechanizované divize 2. armádního sboru GŠ AČR
  • 31.12.1994 - 30.9.1995
    velitel 1. mechanizované čety 2. mechanizované roty 71. mechanizovaného praporu 7. mechanizované brigády 2. armádního sboru GŠ AČR
  • 1.10.1995 - 30.12.1999
    velitel 2. mechanizované roty 71. mechanizovaného praporu 7. mechanizované brigády  2. armádního sboru GŠ AČR
  • 31.12.1999 - 30.9.2001
    starší důstojník operační skupiny štábu 71.mechanizovaného praporu 7.mechanizované brigády 1.mechanizované divize Velitelství pozemních sil Generálního štábu AČR
  • 1.10.2001 - 30.11.2003
    náčelník skupiny bojové přípravy - zástupce náčelníka  operačního oddělení štábu 71.mechanizovaného praporu 7.mechanizované brigády Velitelství pozemních sil/1.mechanizované divize Generálního štábu AČR
  • 1.12.2003 - 31.12.2005
    starší důstojník pracoviště bojové přípravy operační skupiny štábu 71.mechanizovaného praporu 7.mechanizované brigády Velitelství společných sil
  • 1.1.2006 - 31.3.2006
    náčelník plánovací skupiny operačního oddělení štábu 71.mechanizovaného praporu 7.mechanizované brigády Velitelství společných sil
  • 1.4.2006 - 31.12.2007
    náčelník operačního oddělení - zástupce náčelníka štábu 73.tankového praporu 7.mechanizované brigády Velitelství společných sil
  • 1.1.2008 - 31.12.2010
    náčelník oddělení - zástupce náčelníka štábu operačního oddělení štábu 73.tankového praporu 7.mechanizované brigády Velitelství společných sil
  • 1.1.2011 - 31.12.2011
    zástupce náčelníka štábu 73. tankového praporu 7. mechanizované brigády Velitelství společných sil
  • 1.1.2012 - 30.11.2013
    náčelník oddělení plánování štábu 7. mechanizované brigády Velitelství pozemních sil
  • 1.12.2013 - 30.6.2015
    náčelník oddělení plánování štábu 7. mechanizované brigády Velitelství pozemních sil
  • 1.7.2015 - 31.12.2015
    náčelník oddělení plánování štábu 7. mechanizované brigády
  • od 1.1.2016
    náčelník štábu 71. mechanizovaného praporu

Mise:

  • březen 2011 – říjen 2011
    Úkolové uskupení AČR ISAF - Jednotka OMLT (TF ACR ISAF - OMLT)
  • říjen 2003 – květen 2004
    4. česko-slovenský prapor KFOR

Vyznamenání:

  • Stužka medaile Za službu v ozbrojených silách České republiky I. stupně - XX.
  • Medaile ministra obrany České republiky Za službu v zahraničí - bojová zahraniční operace III. stupně

  • Non Article 5 NATO Medal ISAF Operation

  • Medaile Za službu v ozbrojených silách České republiky I. stupně

  • Medaile ministra obrany České republiky "Za službu v zahraničí" - KFOR III. stupně

  • Medaile Armády České republiky II. stupně

  • Medaile Armády České republiky III. stupně

Děti:

  •  

Zájmy:

  •  

Nahoru