Úvodní stránka > Aktuality > 13. komnata Jeseník

13. komnata Jeseník

     Vojáci našeho praporu se v pátek 5. září zúčastnili Dne bezpečnosti a zdraví, který se pod záštitou Policie České republiky konal v lázeňském městě Jeseník. Po tříleté pauze jsme se do Jeseníku vrátili, abychom opět veřejnosti ukázali naše vybavení a zejména pak prvky z výcviku. Na statické ukázce si mohli návštěvníci vyzkoušet manipulaci s různými zbraněmi nebo si prohlédnout vojenskou techniku. Seznámit se také mohli s prací našich zdravotníků.

     Hlavními body naší prezentace však bezesporu byly dvě dynamické ukázky. V první ukázce předvedli instruktoři boje z blízka jednotlivé techniky zneškodnění protivníka včetně likvidace strážného. V ukázce následující pak byla předvedena léčka na projíždějící vozidla s následným zajmutím nepřítele. Použití cvičné munice a dalších imitačních prostředků umocnilo zážitek zejména dětem.

     „Ve společnosti ostatních složek integrovaného záchranného systému jste se rozhodně neztratili,“ poděkoval vojákům na závěr velitel praporu podplukovník Jan Zezula, který naši prezentaci rovněž přijel shlédnout.

Fotogalerie

Nahoru