Úvodní stránka > Aktuality > Bojové střelby 71. mechanizovaného praporu

Bojové střelby 71. mechanizovaného praporu

     Hranická 2. mechanizovaná rota završila třítýdenní výcvik na střelnici ve vojenském prostoru Libavá. Námětem byla reakce na silného nepřítele za užití BVP-2, pěchoty a ručních protitankových granátů. Cvičení bylo přínosem pro zkušené vojáky, ale i pro nováčky.

     Cílem bylo prověřit, zda vojáci zvládnou taktiku na stupni četa a ostré střelby z BVP-2 uskuteční s co nejlepšími výsledky v daných časových normách. Hraničtí ničili mizivé i pohyblivé cíle až do vzdálenosti 2 300 metrů, a to nejen ve dne, ale i v noci.

     Příslušníci roty zúročili své znalosti a schopnosti z odborných příprav a polních cvičení předešlého výcvikového roku, nováčci získali potřebné dovednosti. Velký důraz byl kladen na rozhodovací proces velitelů čet a velitelů družstev, kteří si mimo jiné procvičili vydávání bojových rozkazů.

     Během samotných střeleb vojáci využili veškeré zbraně, které mají ve výzbroji. Střelci-operátoři BVP stříleli z kanónu i kulometu. Pěchota při útoku použila útočné pušky BREN, RPG-7, kulomety a granátomety. „Úroveň vycvičenosti velitelů a střelců-operátorů BVP šla znatelně nahoru. Náročné třítýdenní zaměstnání prověřilo schopnosti velení a dokázalo zužitkovat předešlé zkušenosti. Cvičení hodnotím velice kladně," uvedl velitel 2. mechanizované roty kapitán Michal Rožňovský.

Fotogalerie

Nahoru