Home page > Aktuality > Minometná baterie se zdokonalovala ve vojenském plavání a lezení

Minometná baterie se zdokonalovala ve vojenském plavání a lezení

     V závěru srpna se uskutečnil u minometné baterie našeho praporu dvoudenní výcvik ve vojenském plavání a vojenském lezení. Zaměstnání ve spolupráci s jednotlivými instruktory vedl velitel minometné baterie kapitán Lukáš Chalupa.

     Po domluvě se starostou obce Olšovec mohl první den výcviku proběhnout ve stejnojmenném lomu nedaleko města Hranic. Po ranním přesunu nafoukli příslušníci baterie rafty a připravili materiál pro záchranu tonoucího, stejně jako materiál první pomoci. V rámci samotného výcviku vojáci pod dohledem instruktorů rotného Tomáše Neckáře a rotného Michala Smékala nacvičovali plavání v kompletní uniformě, dopomoc indisponovanému plavci, pomoc tonoucímu a skok do neznámé vody i s batohem (v rukou před sebou).

     K procvičování vojenského lezení se baterie druhý den přesunula ke skalám pod hradem Helfštýn v obci Týn nad Bečvou. Instruktor rotný Jiří Kalabus pro minometnou baterii nachystal celkem 8 tras různých obtížností, které vojáci lezli jak v kanadách, tak v lezeckých botách. Při lezení se navzájem jistili a zdokonalovali si tak návyky a dovednosti, které k této činnosti nezbytně patří. Součástí zaměstnání bylo i přezkoušení z vázání různých druhů uzlů.

Fotogalerie

Nahoru