Home page > Aktuality > Oprava další budovy kasáren po 2 letech dokončena

Oprava další budovy kasáren po 2 letech dokončena

     Vojáci velitelské roty a roty logistiky se konečně dočkali důstojného pracovního prostředí.

     Po dvouletém ubytování v provizorních podmínkách na učebnách učební a výcvikové základny a ve stísněných podmínkách s druhou jednotkou se v těchto dnech téměř dvě stovky příslušníků roty logistiky a velitelské roty vracejí do svých pracovně pobytových prostorů na opravené budově č. 14.

     V letech 2015 a 2016 byla dvěma stavebními firmami realizována komplexní oprava celé budovy, která svými podmínkami již naprosto nevyhovovala potřebám pro ubytování vojsk a kdy pracovní zóny pro vojáky byly ve velmi špatném technickém stavu. V rámci opravy dostala budova novou střechu i fasádu, obnovena byla elektrická instalace i rozvody vody a odpadů. Dotace dvaceti milionů korun se nejvíce projevila v zásadních úpravách jednotlivých kanceláří, shromažďovacích místností i šaten vojáků. Také většina nábytku, který vojáci nyní do opravené budovy stěhují je úplně nová.

     „Jsem rád, že opravy již byly dokončeny a vojáci se mohou vrátit do této budovy. Počet příslušníků útvaru neustále narůstá a dvouleté provizorium nás velmi omezovalo. Především chyběly učebny pro teoretickou přípravu na učebním bloku, ve kterých bydleli logistici. Jejich pracovní podmínky po tuto dobu byly opravdu velmi stísněné,“ pochvaluje si zástupce velitele útvaru major Roman Ondroušek.

     Všechny jednotky útvaru tak v současné době již mají důstojné podmínky pro práci v kasárnách. Údržba historických hranických kasáren z doby Marie Terezie si však ještě další opravy a investice vyžádá.

Fotogalerie

Nahoru