Home page > Aktuality > Rota Aktivních záloh opět v terénu

Rota Aktivních záloh opět v terénu

Již páté cvičení příslušníků nově vytvářené roty Aktivních záloh u našeho praporu se uskutečnilo ve dnech 23. - 29. září 2019.  Celkem 62 aktivních záložáků absolvovalo další zdokonalovací výcvik.

Společná příprava je zaměřována na výcvik jednotlivce s důrazem na zvládnutí základních dovedností vojáka. Záložní vojáci si procvičili většinu druhů vojenských příprav, střeleckou, taktickou, spojovací i topografickou, zopakovali si bojové drily, příslušníci minometné čety si procvičili základy palebné služby.

Vojáky čekalo několik premiér - uskutečnili se ostré střelby z pistole a útočné pušky, poprvé i v noci za použití přístrojů nočního vidění. Řidiči pásových vozidel i kolové techniky zase absolvovali první cvičení v řízení v pochodovém proudu, střelci operátoři BVP poprvé stříleli z lafetovaných zbraní.

Další součástí výcviku byla taktická příprava, zaměřená na činnost u BVP, noční pochod, výcvik v přežití i výroční přezkoušení z tělesné přípravy.

V procesu přípravy na zařazení k jednotce jsou na krajských vojenských velitelstvích další zájemci, na plánovaném listopadovém cvičení očekáváme již okolo 80 záložních vojáků.

Fotogalerie

Nahoru