Úvodní stránka > Aktuality > Speciální tělesná příprava 2. mechanizované roty

Speciální tělesná příprava 2. mechanizované roty

     Ve dnech 7. až 11. července 2014 čekal na příslušníky 2. mechanizované roty atraktivní výcvik. Zástupce velitele roty nadporučík Michal Bělaška jej tentokrát zorganizoval na 22. základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a v jejímž okolí.

     Výcvik ve speciální tělesné přípravě, se kterým pomáhala také náčelnice tělesné přípravy i zkušení instruktoři, byl rozdělen do tří bloků – na vojenské plavání, lezení a přesuny. Výcvik ve vojenském plavání probíhal nejdříve v bazénu na vrtulníkové základně, kde se vojáci zdokonalovali v jednotlivých plaveckých dovednostech ve vodním prostředí a v poskytnutí pomoci tonoucímu. V druhé části se vojáci přesunuli na nedalekou Dalešickou přehradu, kde už probíhala veškerá činnost výcvik ve vodě v úplné uniformě i s maketami zbraní. Vojenské lezení se uskutečnilo na skalách kolem Dalešické přehrady. Vojáci zde využili dovednosti získané při výcviku v posádce na lezeckém trenažéru JAKUB. Nejzajímavější části tohoto výcviku bylo pro vojáky slanění z 50 metrové skály do raftu na hladině přehrady. Ani dálkové přesuny nebyly, i vzhledem k počasí, jednoduchou záležitostí. Každý den byla jedna četa rozdělena na čtyřčlenné skupiny a ty byly vysazeny ve vzdálenosti 30 kilometrů od základny, tedy v neznámém terénu. Úkolem každé skupiny bylo provést zorientování se v prostoru, naplánovaní trasy a provedení přesunu zpět na základnu. Všechny skupiny byly vybaveny GPS vysílači a nadporučík Bělaška tak měl neustálý přehled o všech skupinách a mohl tak vyhodnocovat jednotlivé osy přesunu.

     „Všichni cvičící svým aktivním přístupem přispěli ke splnění stanovených cílů a úkolů,“ zhodnotil zaměstnání zástupce velitele roty. „Opravdu oceňuji Vaše plné nasazení během celého výcviku a děkuji také instruktorům speciální tělesné přípravy za perfektní přípravu jednotlivých fází tohoto výcviku,“ uzavřel zaměstnání npor. Bělaška.

Fotogalerie

Nahoru